Pro děti i dospělé...

Nápoje
Tequila madrogada

Hrnek pomerančového džusu, 3 cl vodky (ortodoxní znalci použijí samozřejmě pravou kaktusovou tequilu), lžička ovocného sirupu, citrón, sůl

Smícháme džus, vodku a sirup, okraj sklenice zvlhčíme vně i uvnitř plátkem citrónu a omočíme v soli, vložíme kousky ledu, přelijeme nápojem a zakápneme citrónem.

Rozkvetlé pobřeží

4 cl bílého rumu, 3 cl modrého curacaa, 1 cl vanilkového likéru, tonik

Do míchací sklenice naplněné několika kostkami ledu nalijeme rum a oba likéry. Dobře zamícháme lžící, přes sítko slijeme do tumbleru a doplníme tonikem. Tento dekorativní a velmi působivý long drink také výborně zahání žízeň, především ale jistě přispěje k dobré náladě a svátečně naladí vaše hosty.

Koktejl Sunken Treasure

3 cl ginu; 1,5 cl misty peach; šampaňské na dolití; lžička meruňkového džemu; 1 jahoda

K ozdobení použijte lžičku meruňkového džemu, který položíte na dno skla a zapíchnete do něj celou jahodu. Promíchejte s ledem gin a broskvový likér, sceďte do skla a dolijte šampaňským.

Džus (domácí multivitamín)

2 pomeranče bez kůry, kůra z 1/2 pomeranče, 1/4 kg mrkve, šťáva z citronu, 2 dkg kyseliny citronové

Suroviny zalijeme jedním litrem studené vody a dáme na 24 hodin do ledničky. Poté směs uvaříme doměkka a jemně rozmixujeme. Mezitím zvlášť uvaříme 3,5 l vody s 0,5 kg cukru. Přidáme ji do rozmixované směsi a vše ještě horké přelijeme přes sítko. Plníme do lahví. Chceme-li rovnou konzumovat, necháme vychladnout a přidáme ledové kostky, popřípadě kousky čerstvých pomerančů.

 

 
Děkuji,že jste zde zavítali.....